چقدر طول می کشه که از جریمه الگوریتم خارج شویم؟

چقدر طول می کشه که از جریمه الگوریتم خارج شویم؟
زمان مطالعه: 3 دقیقه

گوگل می‌گوید که پس از ثابت شدن موضوعات کیفیت محتوا، چقدر طول می‌کشد تا یک سایت واجد شرایط رتبه‌بندی شود. در یک ساعت اداری اخیر سئوی گوگل، گوگل به این سوال پاسخ داد که بازیابی از جریمه الگوریتمی ناشی از مشکلات کیفیت محتوا چقدر طول می کشد. قالب جدید ساعات اداری گوگل اجازه سؤالات بعدی را نمی‌دهد و در نتیجه پاسخ هایی را ارائه می‌دهد که فاقد نکات دقیق هستند و نسبت به قالب قدیمی که در آن کارمند گوگل می‌تواند سؤالات روشن کننده بپرسد کم تر مفید است. به عنوان مثال، ما نمی‌دانیم که آیا (جریمه الگوریتمی) که در سوال به آن اشاره شده است به این معنی است که سایت به طور کامل از نتایج جستجو ناپدید شده است یا این که به سادگی چند موقعیت کاهش یافته است. بین این دو موقعیت تفاوت وجود دارد.

پنالتی توسط گوگل
پنالتی توسط گوگل به چه شکل است؟

 

این سوالی است که پرسیده شد:

اگر یک وب سایت برای محتوای ناچیزجریمه شود، چقدر از محتوای وب سایت باید قبل از حذف جریمه به روزرسانی شود؟

اطلاعات زیادی در این سوال وجود ندارد.

آیا گوگل به ناشر پیامی ارسال کرد که محتوای آن ها «الگوریتمی» جریمه شده است؟

آیا شخصی که این سوال را می‌پرسد با این فرض که جریمه شده است و واقعا نمی‌داند؟

در اینجا پاسخ است:

خب، به طور کلی ایده خوبی است که محتوای با کیفیت پایین یا محتوای هرزنامه‌ای را که ممکن است در گذشته ایجاد کرده باشید، پاک کنید.

برای اقدامات الگوریتمی، ممکن است چندین ماه طول بکشد تا دوباره سایت شما را ارزیابی کنیم تا مشخص کنیم که دیگر هرزنامه نیست.

 

ماه ها طول می کشد تا گوگل کیفیت سایت را ارزیابی کند

واضح است که باید تا حد امکان تمام محتوای با کیفیت پایین را درست کنید. اما پس از انجام آن ممکن است چند ماه طول بکشد تا به نتایج جستجو بازگردید. جان مولر در نوامبر ۲۰۲۱ در مورد این که چقدر طول می‌کشد تا یک سایتی که رده‌بندی خود را از دست داده‌است به نتایج برگردد صحبت کرد.

 

google penalty

جان مولر میگه:

من فکر می‌کنم که ارزیابی کلی کیفیت و ارتباط یک وب سایت خیلی آسان نیست. زمان زیادی طول می‌کشد تا بفهمیم یک وب سایت با توجه به بقیه اینترنت چگونه متناسب است. و این چیزی است که نمی‌دانم به راحتی می‌تواند چند ماه، نیم سال، گاهی حتی بیشتر از نیم سال طول بکشد تا ما تغییرات قابل توجهی را در کیفیت کلی سایت تشخیص دهیم. زیرا ما اساساً مراقب این موضوع هستیم که چگونه این وب‌سایت با بافت کلی وب مطابقت دارد و این کار خیلی طول می‌کشد.

به طور مشابه، در دقیقه 5:21 این ویدیوی گوگل، آرورا مورالس کارمند گوگل برای سایت هایی که دستورالعمل های گوگل از جمله خط مشی مربوط به محتوای ناچیز را نقض می‌کنند، اشاره می‌کند.

 

کارمند گوگل توصیه می کند:

سایت هایی که از دستورالعمل های کسب درآمد و جستجوی ارگانیک پیروی نمی‌کنند ممکن است از فهرست جستجو حذف شوند و تبلیغات آن‌ها غیرفعال شود . اینجا بیشتر بخوانید: ماه ها طول می کشد تا گوگل کیفیت وب سایت را در سراسر وب ارزیابی کند. برای دیدن ویدیو به سایت مراجعه کنید.

 

منبع: searchenginejournal

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده

سایر مقالات دلوان

الگوریتم پیج رنک چیست

الگوریتم پیج رنک چیست؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه Page rank به معنای رتبه صفحه است و در واقع امتیازی است که گوگل برای هر صفحه وب قائل می‌شود. پیج رنک در واقع الگوریتمی است