الگوریتم هیلتاپ چیست؟

الگوریتم هیلتاپ چیست؟
زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

الگوریتم Hilltop ارزیابی می‌کند که آیا وب سایت شما متعلق به یک سازمان یا شخص متخصص است یا دارای محتوا و سابقه معتبر است و ارتباط و قابل اعتماد بودن آن را برای کلمات کلیدی خاص محاسبه می‌کند. اگر یک عبارت جستجو در گوگل را برای یک عبارت خاص شروع کنید، موتور جستجو ابتدا صفحات متخصص و معتبر مرتبط با این عبارت جستجو را تعیین می‌کند.

الگوریتم هیلتاپ

در سال 1999 الگوریتم Bharat and Mihaila Hilltop در دانشگاه تورنتو توسعه یافت. گوگل پتنت این الگوریتم را در سال 2003 به دست آورد. پیشینه این الگوریتم این است که سعی در محاسبه اعتبار صفحه وب با توجه به لینک ها و استنادات با کیفیت آن است. طبق الگوریتم Bharat and Mihalia Hilltop، 5 نقل قول از افراد معتبر از یک موضوع خاص، قابلیت اعتماد و تخصص شما را در آن موضوع خاص نشان می‌دهد. در حالی که گوگل در حال خرید الگوریتم است، این عدد را به این دو کاهش داد.

سایت های مستقل نیز به دقت بررسی می‌شوند. بنابراین آنها نباید به یک شبکه به اصطلاح کلاس C تعلق داشته باشند. این بدان معناست که سه بلوک اول آدرس IP نباید مطابقت داشته باشند و نباید نام دامنه یکسانی داشته باشند (تغییرات قابل تصور، برای مثال، URL های مشابه با پایان های مختلف مانند “com” یا “tr”). اتصال مستقیم یا غیر مستقیم از سایت های مستقل نیز مجاز نیست. با توجه به الگوریتم، وابستگی وجود دارد اگر طرف بررسی شده A در تماس با ضلع B باشد، که به نوبه خود با طرف C در تماس است. این همچنین فرض می کند که ضلع A و C با یکدیگر تماس دارند. هرچه لینک های ورودی بیشتری را بتوان در یک وب سایت پیدا کرد، رتبه بهتری کسب می کنند زیرا صفحاتی متخصص در نظر گرفته می‌شوند.

سئو سایت چیست؟ + نکات طلایی برای افزایش رتبه سئو
مطالعه بیشتر

تفاوت بین الگوریتم های Hilltop و Pagerank چیست؟

الگوریتم PageRank تعداد و قدرت لینک های ورودی در یک وب سایت را مشخص می‌کند. این یکی از مهمترین ابزارها برای بررسی ارتباط وب سایت ها بود. با این حال، الگوریتم PageRank تصویری ناقص ارائه می‌دهد، زیرا اظهاراتی در مورد قدرت و تعداد وب‌سایت‌های یکپارچه ارائه می‌کند، اما چیزی در مورد کیفیت و اعتبار آنها در یک موضوع خاص نمی‌گوید. اما اگر می خواهید ارتباط یک وب سایت را ارزیابی کنید، دقیقاً این کیفیت مهم است. به همین دلیل، الگوریتم Hilltop یک مکمل مفید برای الگوریتم PageRank است. عبارات جستجوی خاصی را از وب سایت ها بررسی می‌کند و تعیین می کند که آیا می‌توان آنها را در بین صفحات معتبر حساب کرد یا خیر. اگر وضعیت صفحه متخصص مشخص شده باشد، کاربر این موضوع را با این واقعیت تشخیص می‌دهد که در نتایج جستجو در بالا یافت می شود و علاوه بر توضیحات کلی صفحه حاوی اطلاعات اضافی است. به عنوان مثال، این می‌تواند به صفحات فرعی مرتبط مرتبط شود.

رویه Hub and Authorities و TrustRank دو الگوریتم دیگر هستند که برای بررسی وب سایت ها خدمت می‌کنند. در مورد هاب ها و مقامات (کوتاه: HITS)، ارزش یک صفحه با استفاده از ویژگی های مرجع و هاب بررسی می‌شود. در حالی که ویژگی stroke تعداد و کیفیت لینک های خروجی را در یک صفحه ارزیابی می‌کند، اعتبار یک وب سایت توسط پیوندهای خارجی آن تعیین می‌شود. وظیفه اصلی معجون اعتماد شناسایی صفحات اسپم است. TrustRank ابتدا برخی از صفحات معتبر (به عنوان مثال ویکی پدیا) را تعریف می‌کند و سپس همه پیوندهای خروجی را ردیابی می‌کند. از آنجایی که سایت های هرزنامه به طور کلی به هیچ وجه پیوند ندارند، می توان آنها را به راحتی با استفاده از معجون اعتماد مکان یابی و تخصیص داد.

over optimization چیست؟ و چگونه از بهینه سازی بیش از حد جلوگیری کنیم؟
مطالعه بیشتر

 

SEO و الگوریتم Hilltop

الگوریتم Hilltop برای بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) نیز مهم است. برای رتبه بهتر، تا حد امکان لینک های زیادی از سایت های خبره جمع آوری کنید. برای این کار لازم است تا جایی که ممکن است با وب سایت خود وارد دایرکتوری شوید. برای جستجوی خاص صفحات خبره، منطقی است که به دنبال وب سایت هایی بگردید که به نوبه خود به صفحات متعدد با رتبه بندی خوب اشاره می‌کنند. اما شما همچنین می‌توانید به طور فعال در رتبه بندی خود تأثیر بگذارید. برای این منظور، توصیه می‌شود که دایرکتوری های خود را در مورد موضوعات خاص ایجاد کنید، که سپس برای بهینه سازی در وب سایت گنجانده می‌شوند. برای اینکه در یک دامنه دانش یک مرجع هستید، نباید سعی کنید الگوریتم رتبه صفحه را دستکاری کنید. در حالی که ما می‌گوییم “از سایت های خبره لینک های بیشتری دریافت کنید” منظور ما این است که شما باید محصولات، خدمات و مطالب با کیفیتی را ارائه دهید تا در یک فرآیند طبیعی توسط آن سایت ها تایید شود.

 

اهمیت الگوریتم hilltop در بازاریابی آنلاین

الگوریتم hilltop به تنهایی اپراتورهای وب سایت را به جلو نمی‌آورد. این بخشی از گروه بزرگ‌تری از الگوریتم‌ها است که در صورت امکان باید در ترکیب با یکدیگر استفاده شوند. با این حال، اهمیت الگوریتم گوگل Hilltop را نباید دست کم گرفت، زیرا گوگل بدیهی است که از سال 2003 طرح پاداش دادن به وب‌سایت‌های با کیفیت بالا را دنبال می‌کند. این ممکن است به این دلیل باشد که در آن زمان وب‌سایت‌هایی که فی نفسه بی‌ارزش بودند، می‌توانستند به جلو حرکت کنند. با چگالی کلمات کلیدی بالا و مجموعه پیوندهای مرزی در موتور جستجو. توسعه ای که باید متوقف می‌شد. برای اینکه در وب سایت خود رتبه خوبی داشته باشید، مقابله با الگوریتم های مختلف ضروری است.

جستجوی معنایی یا semantic search چیست؟
مطالعه بیشتر

 

الگوریتم هیلتاپ

در آخر:

به یاد داشته باشید که الگوریتم Hilltop یک الگوریتم قدیمی گوگل است. بنابراین، شما نباید به آن شرایط توجه کنید. ما این مقاله را برای نشان دادن چشم انداز جامع SEO نوشته ایم. شما باید بدانید که یک موتور جستجو چگونه ارزیابی خود را انجام می‌دهد و در گذشته چه فکری می‌کرد و در آینده نزدیک به چه چیزی دست یافته است. بنابراین، شما می‌توانید آینده الگوریتم ها را حدس بزنید و می توانید تصمیمات بهتری برای پروژه های SEO خود بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده

سایر مقالات دلوان

جستجوی معنایی یا semantic search چیست؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه حتما این را می‌دانید که جستجو در فضای وب معنایی جز الگوریتم ندارد. در واقع روشی است که داده‌های وب را جمع‌آوری، تفسیر و جمع‌بندی

ctr چیست

نرخ کلیک (CTR) چیست؟ و طریقه افزایش آن

زمان مطالعه: 6 دقیقه یکی از معیارهای مهم در سنجش موفقیت در میزان ورودی های سایت، نرخ کلیک است. در نتیجه هرچه میزان کلیک از طریق متقاعد کردن کاربران